Tipy a triky Arkham Horror: Karetní hra

Arkham Horror_02

Stát se vyšetřovatelem ve světě H. P. Lovecrafta a přežít, abyste o tom mohli vyprávět, není nic jednoduchého! Připravili jsme si proto pro vás několik tipů, jak v Arkham Horror: Karetní hra neskončit v chapadlech temných božstev.

  1. Spolupracujte! Snažte se pracovat v týmu a zaměřit se na úkoly, pro které jsou vaše postavy a jejich balíčky navržené.
  2. Nespolupracujte až moc! V rámci zachování atmosféry byste si neměli prozrazovat karty, které máte v rukách a pouze naznačovat, že máte možnost ostatním pomoct s jejich aktuálními problémy.
  3. Neexperimentujte! V balení hry najdete předpřipravené balíčky pro jednotlivé postavy. Nejprve si tak základní scénář projděte na nižší obtížnost za ně a teprve pak začněte s úpravami.
  4. Nesnažte se problémy zamést pod koberec! Nepřátele a další problémové karty na stole je třeba průběžně likvidovat, jinak vás rychle přemůžou a zlikvidují. Myslete na to.
  5. Mějte vždy eso v rukávu! Zdejší mechanika tahání žetonů z pytlíku během jednotlivých akcí znamená, že nikdy nevíte, jak váš pokus o boj se zlem dopadne. Pokud si tedy nejste jistí, raději zahrajte nějakou tu kartu, která vaše šance zvýší.

Podobné příspěvky