Tipy a Triky karetní hry Res Arcana s rozšířeními

Res Arcana rozsireni_02

Stát se největším mágem v dějinách karetních her není nic jednoduchého, obzvláště když vám do balíčku přibudou zbrusu nové karty! Připravili jsme si proto pro vás několik nových tipů k těm pro základní verzi hry, jak v karetním opusu Res Arcana doplněném o jeho rozšíření Lux et Tenebrae a Perlae Imperii vyzrát na své soupeře!

  1. Nesnažte se za každou cenu škudlit perly! Pokud vám výměna perly za esence pomůže zahrát potřebný artefakt nebo ukořistit důležité místo moci a nemáte pro ni lepší využití, udělejte to.
  2. Nechte si svitky v rukávu! Pokud nevíte, který kouzelný předmět si vzít, připravte si vhodný svitek pro budoucí použití.
  3. Sledujte své soupeře! Jakmile pochopíte, o co se ostatní hráči snaží a jak to koliduje s vaším vlastním plánem, máte možnost se připravit na nevyhnutelný střet o místa moci.
  4. Vědět kdy položit jako první je součást úspěchu! Někdy se vyplatí obětovat použití některé karty a raději ho vyměnit za žeton prvního hráče pro příští kolo. Můžete tak například předběhnout soupeře v získání důležitého monumentu nebo místa moci.
  5. Esence se musí točit! Nikdy nedržte zbytečně esence v zásobě, pokud vám opravdu nic jiného nezbývá. Na šetření není čas, jím způsobenou ztrátu budete jen těžko dohánět a není nic horšího, než si nechat sebrat místo moci před nosem jenom proto, že jste nebyli ochotní utrácet.

Podobné příspěvky