Tipy a triky deskové hry Jízdenky, prosím! Evropa – 15th Anniversary

Jízdenky prosím Anniversary_03

Stát se králem evropské železniční přepravy není nic jednoduchého! Připravili jsme si proto pro vás několik tipů, jak v deskové hře Jízdenky, prosím! Evropa – 15th Anniversary i v její základní verzi Jízdenky, prosím! Evropa, vyzrát na konkurenci a vytvořit tu největší železniční síť, jakou kdy kdo na nějakém kusu kartonu viděl!

  1. Do tunelu jedině s dostatkem karet! Obsadit tunel vyžaduje daleko větší zásobu karet, než normální trasu. Pečlivě se na to proto připravte, abyste zbytečně nepromarnili svůj tah neúspěšným pokusem.
  2. Nádraží nejsou levná sranda! Pokud nutně nepotřebujete postavit nádraží, nedělejte to, obzvláště v případě toho druhého a třetího. Nestojí vás totiž jenom vítězné body, ale hlavně čas za utracené karty a kolo k jejich umístění, což se vám může ve finále šeredně vymstít.
  3. Držte se plánů! Nádraží vám nicméně umožní obejít zablokování vašich plánovaných tras jinými hráči a může vám tak zachránit mnohem víc bodů, než o kolik byste kvůli nim přišli. Pamatujte na to.
  4. Delší je lepší! Snažte se obsadit nejdelší trasy na mapě. Vagóny vám totiž začnou docházet rychleji, než byste čekali a delší trasa znamená víc bodů na vagón.
  5. Myslete na začátečníky! Když budete Jízdenky učit nové hráče, hrajte podle některé z jednodušších variant využívajících menší počet karet.

Podobné příspěvky