Téma: Nejlepší hry roku 2021

Minule jsme si ukázali, jaká to byla loni katastrofa… I přes všechny problémy se ale podařilo vývojářům dostat na pulty herních obchodů i spoustu opravdu kvalitních titulů! Jasně, ty na PlayStation pětku jako třeba první skutečně next genově vypadající Ratchet & Clank: Rift Apart nebo až na absenci ukládání jinak povedený bulet hel Returnal… tam dorazily bez konzolí, na kterých by je bylo možné hrát… Ups… Částečně to odnesla i s časovými smyčkami si hrající střílečka Deathloop, která kromě počítačů vyšla právě na nové generaci herního hardwaru Sony.

TÉMA SI MŮŽETE PUSTIT VE VIDEU NÍŽE!

To příznivci zeleného týmu na tom byli se sháněním nových Xboxů o poznání líp a ještě si k tomu mohli užívat výhod služby Game Pass! Na opravdové exkluzivky si ovšem museli počkat až na konec roku… Fanoušci závodních her mohli oslavovat příchod páté Fozra Horizon… eF-Pé-eS-káři se zase po ročním odkladu konečně dočkali Halo Infinite, a to jak kampaně, tak zdarma hratelného multiplayeru… Obě hry samozřejmě v rámci nové firemní politiky Microsoftu vyšly i na počítače, kde je doplnil i čtvrtý díl real time strategie Age of Empires!  

Na obě hlavní konzole pak minulý rok konečně dorazil i Hades, bez debat ta nejlepší rouglite hra všech dob! A dařilo se i dalším indie titulům…Takový vikingský survival Valheim totálně zválcoval Steam a ještě v early accessu se mu podařilo prodat přes osm milionů kopií… Budovatelská strategie Dyson Sphere Program zase přišla s jednoduší, zato neskutečně monumentálnější verzí českého Factoria a my už se nemůžeme dočkat její plné verze! Z nezávislých her pak stojí za zmínku třeba i geniálně pojatý, i když trochu obsahově chudý, Loop Hero… Skvělý logický rychlík Shovel Knight Pocket Dungeon… Hodně často přehlížený a přitom naprosto parádní UNSIGHTED… neskutečně atmosferická akční rubačka Death’s Door… nebo nádherný Chicory: A Colorful Tale, který se obzvláště blýsknul na dotykových obrazovkách konzolí Nintendo Switch!

A když už je řeč o Nintendu, tak to loni taky nezahálelo! Kromě rozšířené a doladěné verze hry Super Mario 3D World + Bowser’s Fury z konzole WiiU. Se tak majitelé tohohle u nás pořád notně podceňovaného kusu harwaru dočkali i dvou dalších parádních novinek! První byl Metroid Dread, nekompromisní a pořádně děsivá záležitost, ale pro fanoušky žánru povinnost! Druhou pak vynikající Monster Hunter Rise, který teď vychází i na počítače a určitě se tak k němu ještě vrátíme!

Nesmíme zapomenout ani na multiplatformní tituly! Kooperativní klenot a partnerská poradna v jednom It Takes Two… Třetí část moderního zabijáckého sendboxu Hitman… Epický návrat velitele Sheparda v Mass Effect Legendary Edition… Druhý díl středověké rubačky Chivalry… Šestnáct let očekávané pokračování kultovních Psychonauts 2… Paní domácí z Resident Evil Village… I když scénář k téhle hře psal nejspíš vorvaň… A jednu z nejlepších letošních příběhovek Marvel’s Guardians of the Galaxy! 

Uff… konečně je to všechno… Nakonec to nebyl zdaleka tak nudný rok, jak by se mohlo podle všech těch odkladů zdát, co říkáte? 

Total
0
Shares
Napsat komentář
Related Posts
VYSÍLÁME!
PRÁVĚ NEVYSÍLÁME