Recenze: As Dusk Falls

as duck falls

Poslední dobou se s hrami s interaktivním prvkem roztrhl pytel a hráči tak mají z čeho vybírat. As Dusk Falls je dalším přírůstkem do téhle neustále se rozrůstající filmotéky. Stojí za puštění? To si piště, že stojí!

RECENZI SI MŮŽETE PUSTIT NÍŽE VE VIDEU!

Vizuální podoba hry je unikátní svým zpracováním. Zpočátku jsme si museli trochu zvykat na pocit, že spíše listujeme komixem bez bublin, než že bychom hráli hru. Po pár minutách se ale všechno krásně rozjelo! Do hry jsme tak naskočili jak do rozjetého vlaku, jen se rychle chytit madla, abychom sebou nesekli na zem. I tady má totiž každá volba své, mnohdy fatální, následky.

Příběh se točí kolem několika rodin, a jejich různě velkých problémů. Dostáváme možnost nahlédnout do zákoutí duše místních grázlů, zdánlivě normální rodinky nebo třeba nakouknout do sejfu zkorumpovaného policisty. Nikdo tu není bez viny… tedy snad kromě Zoe a Zeuse…. ano, slyšíte správně, Zeuse…

Rozvětvený strom rozhodnutí nás motivoval k opakovanému hraní, které doplnilo příběh nejen o zajímavé detaily, ale také o rozdílná rozuzlení. Bohužel s tím jde ruku v ruce i změna posloupnosti příběhu a mnohdy dojde i k vymizení menších záběrů, kde se například postava vytratí ze scény a nový hráč by tak vůbec netušil, která bije.

Samotné postavy jsou velmi dobře napsány a dabéři předvedli velmi solidní výkon, je tak poměrně snadné si někoho v jeden moment oblíbit a v další ho zase totálně nenávidět. Spolu s dobrým hereckým výkonem jde i atmosféra, kterou nedokresluje pouze příjemný soundtrack, ale i hezké zpracování lokací.

As Dusk Falls si můžete zahrát nejen sami, ale také s kamarádem. A to jak gaučově tak online. Rozhodnutí navíc celou dobu provádíte oba. Streameři pak ocení možnost integrace, kdy mohou o jednotlivých volbách hlasovat i diváci!

Hra běžela absolutně bez problému, příběh byl svižný a poutavý. Udržel tak naši pozornost, tedy až na poslední, slabší epizodu. Množství voleb je tak akorát. Trošku nás zpočátku rušilo vizuální zpracování a při dalším průchodu občasné díry v příběhu, případně nelogické seřazení scén, ale nešlo o nic hrozného. Rádi tak prozkoumáme i další konce!

Podobné příspěvky