Update Stellaris: Overlord

Stellaris Overlord_

Naše oblíbená 4X strategie slaví šesté výročí a jako dárek ji vývojáři ze studia Paradox nadělili novou expanzi jménem Overlord! Jak už název napovídá, na zoubek se tu podívali v první řadě už notně zastaralému systému vazalů.

Ty nově můžete specializovat na surovinové, výzkumné nebo bojové celky, které tak získají obrovské bonusy v dané oblasti, ze kterých taktéž získáte svůj podíl! Nejde ale zdaleka o jediné vylepšení. Další důležitou novinkou jsou žoldácké skupiny, které můžete zakládat, sponzorovat, vybírat si u nich dividendy a vést jejich prostřednictvím vlastní války. Živější je i samotná galaxie, ve které najdete nové neutrální enklávy. Pět nových počátků se taktéž povedlo! Poslední velkou novinkou jsou tři nové megastruktury v čele s kvantovým katapultem schopným zákeřně střílet vaše flotily přes celou galaxii. Nejpřesnější metoda přepravy to sice není, když se ovšem trefíte, tak to opravdu stojí za to! Orbitální prstence zase dokáží masivně posílit vaše klíčové světy a hyper vysílače vytvořit cenově dostupnou a celkem brzy získatelnou dálnici napříč vašim impériem! Ne, nejde o největší rozšíření v historii téhle grand strategie. Rozhodně ale patří mezi jedno z těch nejzábavnějších!

Chtěli jste vždycky vládnout svému vlastnímu galaktickému impériu nebo si založit vlastní kontraktorskou megakorporaci? Tak to začněte stahovat! ještě jste Stellaris nehráli, nebo to bylo někdy před lety? Teď máte ideální příležitost dohnat resty! Společně se řadou změn a vylepšení, které do hry zdarma dorazily s novým patchem, je totiž Stellaris lepší, než kdy dřív!

Plusy a mínusy:

  • přepracovaný systém vazalů
  • nové počátky, enklávy a megastruktury
  • možnost outsoucovat svou vojenskou mašinérii
  • herní UI už pomalu nezvládá všechny ty funkce pojmout

Podobné příspěvky