Update: SnowRunner

SnowRunner_

Léto je malým svátkem sebemrskačů a masochistů, protože konečně mají čas na všechny ty soulsovky, budovatelky a nekonečné vesmíry. Pokud vám náhodou bouchla dovolená a máte pár set hodin volného času, spojte příjemné s užitečným a upište se coby řidič. SnowRunner totiž nikdy nebyl lepší.

UPDATE SI MŮŽETE PUSTIT NÍŽE VE VIDEU!

A nevděčí tomu jenom next gen updatu, který konzole tahá na 60 snímků za sekundu při rozlišení 4K, ale především dvěma letům dodatečného obsahu, díky kterým se z terénního simulátoru stal mamut kráčející si bezhlavě vlastní cestou. Deset koutů světa, kde chcípl nejenom pes, ale i blechy na něm, dává vyniknout neskutečné fyzice terénu a přepravních strojů. Od záplav po sněhové vánice… přes nekonečné bažiny k husté vegetaci… kolem nebezpečných skal a pozůstatků lidské existence.

Hraní přitom není jen o zdolávání vlastního já, ale primárně o plnění smysluplných úkolů. Tamhle potřebuje lesní průmysl nové zásoby, tuhle se staví most, kousek vedle probíhá dostavba závodní dráhy a v tom bordelu socialismu žadoní o renovaci továrna Tatry. Ano, kopřivnická značka stanula po boku světových výrobců těžké techniky, dostala vlastní příběh a pár modelů včele s nezdolným Drtikolem. Ten pocit, když se s klenotem technických muzeí brodíte divokou přírodou, je nepopsatelný. O to víc v době, kdy cena paliva stoupá rychleji než tlak v papiňáku.

S desítkami náklaďáků se ze simulátoru stále víc a víc stává strategie, kde je třeba předem zvážit trasu, použitý stroj, jeho možnosti a případnou pomoc parťáka. Multiplayer má crossplay kooperaci, takže se nestyďte vyvěsit bílou vlajku, když v tom začnete trochu plavat nebo vám to začne padat na hlavu. Ztratit se v tomhle ojedinělém skvostu je strašně snadné. Hratelnost je pohlcující, a to i v době, kdy se modlíte za každý milimetr přilnavosti… za další koně výkonu… nebo za menší hmotnost toho enormního nákladu za zády.

SnowRunner byl skvělý už od začátku, ale teď je výtečný. Málokdy se snoubí klidné, až uspávací tempo s nervy drásající atmosférou, kde sebemenší chyba může znamenat ztrátu i několika hodin hraní. Až vám řeka sežere náklad vezený přes tři mapy, proklejete vývojáře až do pravěku. Za chvíli už ale budete zpět na cestě, protože… prostě musíte.

Podobné příspěvky