Update-mini: Stranded: Alien Dawn (Dunes and Moons update)

Stranded Alien Dawn

Hra Stranded: Alien Dawn přichází s první velkou aktualizací s názvem „Dunes and Moons“, která do hry přidává novou hratelnou oblast a nové funkce. Milujete sci-fi kolony simulátory a zároveň chcete zkusit něco jiného než RimWorld? Tak nastražte uši, protože tahle hra má slušně našlápnuto jeho směrem…

Jednou z důležitých novinek je nově přidaná oblast z názvem Desertum, u které se zapotíte nejen vy, ale hlavně vaši přeživší. Nejen, že se setkají s novými živočišnými i rostlinnými druhy, ale život na téhle skalnaté oblasti není procházka růžovou zahradou. Pěstování potravy je tu obtížné díky nízké kvalitě půdy a život vám dokáže slušně ztížit období dešťů střídané obdobími sucha s nepředvídatelnými prachovými bouřemi. Jako destinaci na dovolenou bychom si tohle místo rozhodně dobrovolně nevybrali, ale když vám selže vesmírná loď a jdete k zemi, tak berete za povděk vším, co se zamane a má to dýchatelnou atmosféru.

Co si ale ve Stranded: Alien Dawn můžete vybrat je, na který měsíc budete v noci koukat. Tohle ale neberte na lehkou váhu, protože vaše volba ovlivní to, jaká vaše hra bude. Měsíc Jason, Nyx a Chaos mají totiž každý vlastní způsob ovlivnění hratelnosti. Jason je takový miláček těch, kteří potřebují více času na přípravu událostí a následně delší čas na zotavení, i když divoká zvěř bude dost divoká. Nyx zase nenechá vaše přeživší pořádně v noci odpočinout a Chaos si zamilují hráči, kteří se vyžívají… nu… v chaosu. Navíc aktualizace zavádí nové dvě úrovně obtížnosti a to Very Hard a Insane. Spoiler, pokud nechcete testovat svoje schopnosti až do bodu, kdy budete chtít rozbít svůj hardware, tak tohle nebudou úrovně pro vás.

Je skvělé, že se vývojáři Stranded: Alien Dawn snaží zapracovat do hry připomínky samotných hráčů. Na základě zpětné vazby upravují různé faktory pro úrovně obtížností, takže je hra více vybalancovaná. Podrobnější rozdělení aktivit je také příjemnou změnou a nová hratelná postava, která si dokáže lépe poradit s novou oblastí, také potěší.

Podobné příspěvky