Recenze: World of Warcraft: Dragonflight

world-of-warcraft-dragonflight_2

Vydání nové expanze k World of Warcraft byla vždycky událost, jen se zeptejte rodičů nebo prarodičů!

Svět se změnil a u hry, kterou kdysi hráli všichni, zbylo posledních pár miliónů nadšenců. Teď dostali přídavek – ale ta událost už to není…

RECENZI SI MŮŽETE PUSTIT VE VIDEU!

Dragonflight je úplně nová kapitola a obrácený list, skoro by se dalo říct, že i čerstvý start. V nové zemi budete prožívat úplně nové dobrodružství, vlastně jen málo spojené s tím, jak jste Azeroth znali doposud. To je důležité říct: zapomeňte na to, že Blizzard byl král příběhů – Blizzard je totiž mrtvý. Z původních autorů nezbyl ve firmě nikdo a nejvíc je to bohužel znát právě na vyprávění, které už minule bylo s dovolením dost pitomé – ale jestli jste měli pocit, že laťka je teď fakt nízko, Blizzard ji s bravurou podlezl. Co bylo kdysi epické dobrodružství, je teď legrační vyprávěnka pro děti. Režisérovi dabingu navíc zapomněli říct, že točí epickou fantasy, a tak pojal nahrávání jako epizodu příběhů z Kačerova nebo co se to dnes pro děti vyrábí. Každá postava se pitvoří a přehrává a vy se u hraní stydíte. Možná má Blizzard tajnou dohodu s výrobci sluchátek, protože tohle nahlas pouštět nejde!

Na druhou stranu příběh jde překousnout a postavy ignorovat – a hraní samotné je vlastně super. Určitě jsou vidět nové nápady. Třeba že všechna povolání ve hře prošla zásadní revizí a pro každou specializaci máte teď obří graf talentů, kde si to svoje postaví opravdu každý. Fenomenální jsou nová létající zvířata – plachtící draci. Cestuje se na nich úplně jinak, chytře, šikovně, rychle a zábavně. Tak moc, že si v Blizzardu troufli do hry dát hromadu závodních drah sólo i v multiplayeru – a že to funguje parádně.

Jenže co se skvělým létáním, když je svět prázdný? World of Warcraft už dávno není velké dobrodružství v nebezpečné krajině. Je to přiběhnout sem, něco oběhat tamhle, aby byly reputace, tady si vyvolat pomocníky na silnou potvoru, tady odklikat banální pseudo-quest a rychle zase zalézt do kobky pro lepší výbavu.

Dragonflight je přesně takový: v neokoukané krajině děláte zase totéž. Vlastně je to fakt zábava, je skvělé znovu objevovat stará povolání, kompletní předělávkou prošly výrobní profese a najednou má zase smysl ušít si kalhoty, ale to je celé. Svět projezdíte za týden, všechny questy už jste viděli, létat není kam, tak zalezete do dungeonu a budete pilovat boj. Na běžnou hru to není málo, na World of Warcraft ano.

Přes všechny převratné novinky tak Dragonflight paradoxně vypadá jako přešlapování na místě. Bavili jsme se náramně dva týdny, expanzi ale čekají dva roky života a nám se nechce věřit, že je další nové nápady utáhnou. Výlet za to opravdu stál, ale ten kopec jsme už vylezli, drak tam stojí a chtěl by letět, jenom nemá kam. Tak snad ještě něco přijde…

Podobné příspěvky