UPDATE Ark: Survival Evolved

Písčité pláže, vlasy vlají ve větru a všude kolem příroda nezničená zásahem člověka… to je idylka. Ale moment! Tohle není ráj na zemi, tohle je peklo! Vždyť se mě tu všechno snaží zabít!

UPDATE SI BUDETE MOCI PUSTIT VE VIDEU, KTERÉ PRO VÁS PŘIPRAVUJEME!

Přestože přežívání je hlavní náplní ARK: Survival Evolved, není vaší jedinou starostí. Domestikovaná zvěř bude mít hlad, mláďata budou potřebovat ochranu a péči. Za kterou se vám odmění větší silou, zdravím a třeba i rychlostí. Zahrádka bude potřebovat hnojit a zavlažovat. Bobule na výrobu léčivých nápojů se sami taky nenasbírají. Základnu pak budete muset přizpůsobit postupu ve hře a to nejen velikostí, ale i kvalitou zdí nebo vybavením interiéru. Materiálu budete potřebovat zkrátka opravdu dost, tak vezměte krumpáč, sekeru nebo i motorovou pilu a hybaj těžit! Z takové práce ale jednomu vyhládne. Ještěže na nás doma čeká pečínka… chtělo by to jedno orosené… No, tak zase nic! Dřiny se neděste, s těžbou velkého množství surovin vám pomohou ochočení dinosauři. Někteří se přímo hodí na určité úkony, třeba takový ankylosaurus, to je panečku sběrač kovu! A jestli se vám přímo nechce obtěžovat s těžbou, co takhle obrat pracovité bobry o jejich poklady, hm?

Každý hráč ví, že obranu svých plných skladů není radno podcenit. A když ještě k tomu hrajete multiplayer, platí to dvojnásob! Často tak narazíte na nedobytné kovové kostky obehnané automatickými kulomety, vysokými zdmi a občas i na pasti zamaskované křovím. Pokud ale vypadne elektřina, agresivní smečka raptorů na dvorku rozhodně není od věci… Když selže i to? Co své cennosti prostě zahrabat?

Občas je třeba si odpočinout od každodenního stresu. Co tedy zabalit sváču, oblíbeného dina, kamaráda – pokud nějakého máte, a jet se projet po malebné krajině, ovšem mějte se na pozoru! Cestou narazíte na pozůstatky po původních obyvatelích. Jejich počínání v nehostinné krajině je zaznamenáno formou stránek vytrhaných z deníku. Troufáme si říct, že příběh je to velice strhující a poutavý, ovšem není zadarmo. Mapy v Arku nabízí spoustu krásných míst ke stavění s různými vlastnosti, jako jsou teplotní rozdíly, jiná lokální fauna, ale i rozdílné nerostné bohatství. A pak jsou tu Jeskyně skrývající vzácné materiály, zkušenosti, loot a především artefakty! Cože? Vy nevíte, co to je?! Přece ty nádherné, blyštivé symboly úspěchu, pomocí kterých můžete vyvolat mocné bosse v arku a posunout se tak na vyšší úroveň bytí… doslova! No a pokud se na na místní špičky potravního řetězce ještě necítíte, můžete si artefakty vystavit na viditelném místě a machrovat tak na ostatní! Že jste slaboši se nikdo nedozví!

Pokud by to pro vás stále nebylo dost, vždy se můžete spolehnout na modderskou komunitu a stáhnout si tak úplně nové mapy a nejen ty. Množství různých módů do Arku je nepřeberné od lehkých usnadnění hry, přes hardcore obtížnosti, až po absolutní předělání hry téměř k nepoznání.

Jak už to ovšem v životě bývá, nic není jen růžové a nám nezbývá než odkrýt i stinné stránky téhle návykové hry. Už prakticky od začátků se Ark potýkal se špatnou optimalizací a častými pády. Hráči tak často přicházeli o krví a potem vykoupený postup. Dnes už je to na oficiálních mapách o poznání lepší, stále ale platí, že lidé se slabším PC občas zapláčou a někdy nejen ti. Je fajn jezdit s ochočenou smečkou dinosaurů, kteří vás vysekají z problému, ale pathfinding je už zastaralý a často tak po cestě někoho ztratíte. Souboj s časem prohrála také mechanika craftingu, a bohužel i vizuální stránka některých postav, což je ale vzhledem k věku hry pochopitelné a hernímu zážitku to zásadně neškodí.

Ark umí být frustrující, ale i velice štědrý. Ne úplně vždy šlape jak má a někteří hráči nemusí zkousnout grind na oficiálních serverech. Jenže i po stovkách hodin v něm budete narážet stále na něco nového a pokud se přece jen dostaví stereotyp, máme tu spoustu módů. A právě tohle všechno dělá z Arku jednu z našich nejoblíbenějších her.

Dino Survival

Dino Survival
9 10 0 1
Napsala: Lucie Zemanová
Napsala: Lucie Zemanová
9/10
Hodnocení iHrála na PC
Amazing
Total
0
Shares
Napsat komentář
Related Posts
VYSÍLÁME!
PRÁVĚ NEVYSÍLÁME