TOP 5 Age of Empires IV národů

age of empires IV_5

Přijde vám, že jednotlivé národy v recenzi na Age of Empires IV neměly dostatek prostoru? Nám taky! Připravili jsme si proto ještě detailní pohled na ty, které nám při hraní sedli nejvíc. Kdo cílí na pěchotu? Na co sází náš oblíbenec? Kdo disponuje bezplatným výzkumem? To všechno vám ukážeme v naší TOP pětce zaměřené na nejvýraznější hráče této vydařené strategie.

5. Místo – Čína

Čína tady coby národ střelného prachu nesmí chybět. Tím na bitevním poli bez nutnosti výzkumu protivníkům zatápí ve velkém. Takže jestli chcete rozpoutat pořádný ohňostroj, dál nehledejte.

4. Místo – Anglie

Anglie se svými lučištníky změnila vedení války a ukázala jezdectvu, že v blátě není zbroj všechno. No a teď mu to připomíná i na virtuálních bojištích. Tentokrát ale nehraje prim rozbředlá půda, ale schopnost zarazit do země pořádně ostrá kopí!

3. Místo – Rusko

Snem většiny dnešních lidí je mít PASIVNÍ PŘÍÍÍÍJEEEEEM… Ehm… Rusko jim tohle přání splní, protože je to prakticky jediný místní herní stát, jehož obyvatelům od jistého momentu začnou zlaťáky samy létat do kapes. Stačí pouze zabít pár nevinných zvířátek, postavit lovecké chaty a penízky se budou jen sypat.

2. Místo – Dillíský sultanát

Když máte technologie zcela zadarmo je to nesporná výhoda. Na druhém místě se díky tomuhle trumfu umístil Dillíský sultanát. Kdo by nechtěl mít bezplatně přístup ke všem výzkumům? No a taky mají slony! Proti těmhle válečným kolosům na bitevním poli neobstojí vůbec nic! Proti tomhle soupeři hru protahovat vážně nechcete!

1. Místo – Mongolové

Najít si největšího oblíbence bylo kupodivu mnohem snadnější, než jsme si původně mysleli. Už během kampaně nám nejvíc seděli Mongolové. Proč? Důvodů je hned několik. Hlavním je ten, že mají extrémně mobilní armádu, přičemž jejich základna nezůstává pozadu. Tihle kočovníci jsou v rámci tradiční hratelnosti tak trochu zjevení… Pro protivníky hodně nepříjemné zjevení! Navíc těží z vypalování nepřátelských měst, takže je budete mít permanentně za krkem. Jedinou nevýhodou je, že tohle opravdu není národ pro každého. Platí pro ně totiž pravidlo, hýbej se nebo zhyň!

Tak co? Souhlasíte s naším výběrem, nebo jste přislíbili svou věrnost některému z národů, které jsme tu ani nezmínili? Dejte nám vědět na našich sociálních sítích a webu, za jakou frakci dobýváte svět vy!

Podobné příspěvky