Tipy a triky deskové hry Širé pláně

Širé pláně_08

Stát se vládcem úrodných nížin není nic jednoduchého, obzvláště když vám sousední kmen šlape na paty. Připravili jsme si proto pro vás několik tipů, jak v deskovce Širé pláně neskončit na seznamu vyhynulých druhů!

  1. Uctívejte zvířata! Ve společné zásobě jsou pouze tři od každého zvířete a je tak mnohem lepší, když je budete vlastnit vy, než váš protivník.
  2. Nebojujte za každou cenu! Pokud nemáte v dané oblasti rozumnou šanci vyhrát, raději své figurky soustřeďte někde jinde.
  3. Jeden medvěd vládne všem! Pomocí medvědů můžete přesouvat nebo s trochou šikovnosti rovnou ničit soupeřovi figurky a získat tak klíčovou převahu na mapě. Využijte toho.
  4. Nebojte se vyrazit na průzkum do dalekých koutů mapy! Pokud některou část mapy soupeř neplánuje okupovat, zaberte si ji rychlým přesunem pomocí orlů a koní pro sebe.
  5. Hlídejte si záda! Pokud má protivník připravené medvědy a začíná obkličovat vaše figurky, snažte se posílit pozice nebo danou oblast rovnou odepište a raději se zkuste uchytit jinde.

Podobné příspěvky