Samsung spouští soutěž pro středoškoláky. Přihlaste se do 30. června

Samsung vyzývá studenty středních škol, aby pomohli řešit problémy, které zasahují celou společnost. Do technologické inovační soutěže Solve for Tomorrow s tématem Well-being (umění žít) se můžou přihlásit do 30. června 2021. Hlavní výhrou jsou produktové ceny a možnost svůj nápad realizovat.

Naše planeta i společnost čelí každý den mnoha výzvám, které je nezbytné řešit a výrazně tak zlepšit kvalitu života lidí a situaci životního prostředí. Společnost Samsung si toho je vědoma a v rámci svého programu společenské odpovědnosti pořádá spolu s organizací Junior Achievement, o.p.s. pravidelnou soutěž s názvem Solve for Tomorrow. Ta je zaměřena na zlepšení světa kolem nás a je určena pro studenty 2. a 3. ročníku středních škol. Účast v soutěži nevyžaduje žádnou odbornou kvalifikaci a jediné, co studenti potřebují, je nápad a schopnost realizace technologického produktu, služby nebo aplikace, která může pomoct i někomu dalšímu. Tématem pro školní rok 2021/2022 je Well-being neboli Umění žít.

K přihlášení potřebujete

  • nápad, co byste chtěli změnit,
  • být studentem/studentkou 2. nebo 3. ročníku SŠ (16-18 let věku),
  • mít tým ideálně 2-3 lidí plus váš pedagog,
  • odeslat přihlášku do 30. června 2021.

Účastníci se nudit nebudou

Studenti se v září 2021 budou moct zúčastnit webináře a workshopu o Design thinking, které studentům pomůžou zpracovat myšlenky a prezentace tak, aby měli větší šanci postoupit do dalších kol. Týmy se naučí vymýšlet, formulovat a testovat nápady, analyzovat trh a konkurenceschopnost svých projektů a poté vytvoří i prototyp. V listopadu 2021 vybere odborná porota TOP 20 týmů, které budou pozvané na jednodenní hackathon v lednu 2022. Z hackathonu pak postoupí 10 nejlepších týmů, které získají svého mentora. Finále soutěže se bude konat v dubnu 2022.

Vítězný tým získá nejen zajímavé produktové ceny, ale hlavně možnost uvedení nápadu do života. Účast v projektu Solve for Tomorrow obohatí každého účastníka, ať už se jedná o rozvoj prezentačních dovedností, zkušenost s prací v týmu nebo navázaní kontaktů.

Detaily a podmínky soutěže najdete na stránkách www.solvefortomorrow.cz, kde můžete rovnou podávat i přihlášky.

Total
0
Shares
Napsat komentář
Related Posts