Recenze: The Valiant

The Valiant_

Templářský řád je opředen řadou mýtů. Realtimová strategie The Valiant nám vypráví jeden z nich. Děj je zaměřen na události spojené s tajemným artefaktem, který se povedlo získat jednomu ze členů této válečnické organizace během bojů ve Svaté zemi. Bohužel to na něj nemělo úplně ten nejlepší vliv. V kůži jeho bratra ve zbrani jej proto nyní musíte zastavit dříve, než ovládne svět.

RECENZI SI MŮŽETE PUSTIT VE VIDEU!

Příběh to není úplně špatný. Rozdělen je do patnácti misí odehrávajících se různě po středověkém světě. Krom návštěvy Blízkého východu se můžete těšit také na boje rozličných částech Evropy. Pokud jde o formát, jakým jsou jednotlivé části tažení zpracovány nepatří mezi něco, z čeho by měl stratég vyloženou radost. Jedná se totiž o koncept bez propracovaného stavění tlačící hráče stabilně dopředu. Někdy až příliš na sílu, což při soubojích s bossy bolí nejen středověké válečníky, ale i vás samotné kvůli nutnosti jednotlivé části tažení opakovat…

Samotný formát, jakým jsou tu zpracovány jednotky má v základu blízko RPG. Namísto velkých zástupů tu máte po ruce menší specializované oddíly, na kterých následně stavíte svou strategii. Jednotlivé typy jednotek se vždy zaměřují na eliminaci určitého typu nepřátel. Lučištníci slušně zásobují pěchotu šípy, jakmile se na něj ale zaměří pozornost jízdy čeká je brzké setkání s jejich virtuálním stvořitelem. Každý oddíl si navíc do bitvy přináší nějakou tu speciální schopnost, která mu dokáže pomoct v boji. Jezdectvo operuje s výpadem, jímž dokáže slušně pocuchat všechny, kterým se dostane do zad. Když se tedy nejedná o partu kopiníků… Silnou stránkou The Valiant je bezpochyby volné zápasení. Bez jeho přítomnosti by se jednalo o až podprůměrný průměrný zážitek o němž by bylo možné chvílemi dost pochybovat.

Podobné příspěvky