Recenze: Saints Row

EGS_SaintsRow_DeepSilverVolition_S1_2560x1440-1ba560d3f228fe5c7341777a6ac9abb7

Jsou věci, které v životě prostě nechceme. Mezi ně patří třímetrový kovový kojot na dvorku, náklaďák plný radioaktivního odpadu, holé pozadí na veřejnosti a pak reboot maniakálních Saints Row. Bohužel náš názor nikoho nezajímá. Ba co víc, jsme považováni za nižší primáty, kteří potřebují vodit za ručičku, aby se vůbec orientovali v přestřelce…

RECENZI SI MŮŽETE PUSIT NÍŽE VE VIDEU!

Svatí ve své šílenosti dosáhli maxima, a tak místo zaslouženého důchodu projeli svůj odkaz buldozerem a vrátili se na začátek… Nejenom, že sledujeme odrostlá ucha se zastydlou pubertou, my jsme dokonce svědky jejich vniknutí mezi zločineckou smetánku ve městě Santo Ileso. Fialoví gangsteři se tam teprve šplhají do seznamu kriminálních hrozeb a v cestě jim stojí frakce ovládající město. Což znamená, že sledujeme tradiční scénář městských akcí, který je plný klišé, předvídatelných událostí a bojů o území.

To by nebyl problém, kdyby nové hvězdy policejních nástěnek nezačaly brát utišující léky. Kontroverzní hratelnost parodující všechno a všechny je pryč. Ze Saints Row jsou konzervativní lotrové, pro které je vrchol šílenosti granát v trenkách a antigravitační nálož… Mapa je přitom doslova zahlcená úkoly a obchody, které si říkají o kreativní plnění. Bohužel většina činností stojí a padá na opakujících se přestřelkách a honičkách. Těch pár zajímavých aktivit nemůže zastřít fakt, že reboot je po herní stránce jen zašedlým stínem předešlých dílů.

V novém pojetí vlastně vynikají jen dvě věci… Fatální exekuce, které po nabití ukazatele seznámí protivníka se svatým Petrem a imperialistický stůl z Napoleonovy pozůstalosti. Definitivní likvidace soupeře je zábavná a do přestřelek přináší něco nového. Třebaže i tady postrádáme cynismus a nadhled. Reálné Monopoly jsou pak splněným snem všech budovatelů. Hraním se pozvolna odemykají nové podniky, které můžeme umisťovat v libovolných částech města. A tak hned vedle kasina operují podvodní pojišťováci a v areálu průmyslové zóny se záhadně ztrácí luxusní auta.

Jako mlhavá vzpomínka na značku, která kdysi dokázala v žánru městských akcí nadělat pořádnou paseku, působí nové Saints Row jak eunuch ve veřejném domě. A jako nový začátek éry Svatých… vlastně nestojí za nic. Je to smutné, ale nekorektní mafiáni zemřeli a tenhle revival jim jen kazí funus.

Podobné příspěvky