Recenze: Loopmancer

Loopmancer_

Na Hromince o cyberpunk více? Pokud jste se ještě nenabažili dystopické sci-fi a chováte masochistickou lásku k roguelite žánru, Loopmancer vám přesně tohle může nabídnout. Jen od něj nečekejte nic víc. Na to má moc krátkou paměť a strašně málo času.

RECENZI SI MŮŽETE PUSTIT NÍŽE VE VIDEU!

Úvod se přitom snaží zaujmout detektivní zápletkou, kde se prolíná tragická dopravní nehoda, zmizení několika osob a bujení organizovaného zločinu. Zbytečně… Forma vyprávění je plytká, příběh nezajímavý a důkazy slouží jen jako pozůstatek předchozího života. Kdykoliv totiž skončíte pod drnem, znovu se probouzíte v bytě a jdete celé kolečko znova. Mimochodem tu línou kočku hlaďte, vyplatí se to! Nicméně právě opakování je na hře nejzajímavější, protože dosažená vylepšení se přenášejí.

Z průměrného detektiva, co dá leda tak facku a trefí sotva almaru, se postupně stává elitní komando jednoho muže, které vymlátí kancelářskou budovu a ještě si udělá promo pánskému krejčovství. Neustálé vylepšování schopností a nástupy rozdílných protivníků vybízí k experimentování s bohatým arzenálem. Ať už vám sedne spíš rychlá akce nebo pomalý boj s fatálním dopadem, Loopmancer má po ruce vždy to správné nádobíčko.

I přes povedenou akci bohužel hra hra postrádá lepší gradaci. To se týká především bossů, jejichž potenciál je sice velký, ale reálně vás daleko víc ohrozí horda pěkně nakrknutých gangsterů. A podobně je na tom i design prostředí. Památná místa střídají sterilní prostředí bez nápadu a vy přemýšlíte, zda autorům došly spíš nápady nebo čas. Ten váš může být určitě využit i lépe. Jestli ovšem hledáte jen další průměrnou žánrovku zaměřenou na akci, Loopmancer vás neurazí… ale ani nenadchne.

Podobné příspěvky