Recenze karetní hry Splendor MARVEL

Drahokamy… Krásné, cenné, blyštivé a v případě Marvel multiversa i extrémně mocné! A protože posledně jsme se v naší deskové a karetní sekci stali experty na drahé kameny s karetní hrou Splendor, dneska tyhle znalosti využijeme v boji o záchranu vesmíru!

Splendor MARVEL se na první pohled tváří jako hodně povedený reskin legendární karetní hry (na kterou najdete recenzi taktéž u nás na webu). A když se vezme v úvahu rozšíření Splendor Města s jeho variantou titulních měst, vlastně to není zas tak daleko od pravdy! Nevyhrává se tu totiž čistě na základě dosažení potřebného počtu vítězných bodů. Ty jsou sice důležité pořád, tvoří nicméně pouze jeden ze dvou požadavků na zkompletování Rukavice nekonečna. Tím druhým je nashromáždění všech šesti Kamenů nekonečna. Drahokam jako drahokam říkáte si? Už první partie vás vyvede z omylu!

Namísto přidání šestého drahokamu tu totiž musíte chtě nechtě ukořistit jednu z karet třetí úrovně, která vás automaticky mimo vlastního bonusu obdaruje také zeleným kamenem času. Na každého hráče čeká jeden a nemusíte se tak bát, že by se na vás nedostalo. Už od začátku ale musíte plánovat směrem k získání alespoň jedné z nejdražších karet v nabídce. Jako další pak musíte získat po jedné kartě každé z pěti zbylých barev, což by samo o sobě nebylo tak těžké, kdyby ostatní hráči nevěděli, co vám ještě schází a nemohli uplatňovat taktiku rezervování daných barev čistě za účelem pozdržení ostatních. Kde jste tak v klasickém Splendoru mohli protivníkům jenom mírně znepříjemňovat život, tady je můžete regulérně blokovat! Všechno je tak o něco taktičtější, a to ještě nekončíme! Poslední změnou je totiž karta Avengers – Sjednocení. Ta se stejně jako šlechtice nahrazující lokace počítá za tři vítězné body a dostane ji ten, kdo má nejvíc a zároveň alespoň tři Avengers symboly na svých kartách. Tihle superhrdinové jsou samozřejmě dražší, než zloduši nebo béčkový hrdinský ansámbl, ale ty tři body jsou někdy dost znát!

Co se zpracování týče, je až na pár výjimek identické jako v případě klasického Splendoru! Insert díky jednomu druhu žetonů navíc nevypadá tak prázdně, prostor na karty lokací a kartu Rukavice nekonečna je dělaný mnohem víc na míru, takže v něm všechno krásně zapadne a karty postav jsou na tom podobně. Je vidět, že autoři tu stavěli na zkušenostech s původní verzí hry! Stejně tak tu odpadá výtka s opakováním vizuálu na kartách. Každá reprezentuje jednoho hrdinu nebo záporáka z Marvel multiversa a je na ně skutečně radost pohledět! Skvělá kvalita jednotlivých komponent pak zůstala zachována.

Pokud vám klasický Splendor přijde zajímavý, ale příliš fádní popřípadě vás baví, ale potřebujete změnu a patříte mezi fanoušky Marvelu, Splendor MARVEL vám ve skříni nesmí chybět! Tohle je zkrátka karetní klasika v kabátku popkulturní klasiky!

Plusy a mínusy:

  • stejně kvalitní hratelnost a zpracování jako u originálu
  • skvělá adaptace klasického Splendoru
  • parádní vizuály hrdinů i záporáků
  • karet lokací mohlo být o něco víc

Počet hráčů:

Herní doba:

Doporučený věk:

Lokalizace:

Distributor:

Obsah balení – základní hry:

2-4

30 minut

10+

ANO

Asmodée-Blackfire

39 žetonů Kamenů nekonečna, 90 karet, 5 S.H.I.E.L.D. žetonů, 4 destičky lokací, 1 destička Rukavice nekonečna, 1 destička Avengers – Sjednocení + česká pravidla

Bejeweled Superheroes

Bejeweled Superheroes
90 100 0 1
Napsal: Jan Kotrba
Napsal: Jan Kotrba
90/100
Míra zábavnosti iHrál doma i na cestách
Amazing
Total
0
Shares
3 comments
Napsat komentář
Related Posts
VYSÍLÁME!
PRÁVĚ NEVYSÍLÁME