Recenze karetní hry Shit Happens

SH_01

Tato recenze není určená por děti a mladistvé… Takže děcka vyčůrat, pomodlit a překliknout na jinou recenzi, máme jich tady dost…

Ne, o karetní hře Shit Happens psát zkrátka slušně ani nejde! Ostatně už samotné balení varuje, že tohle by se vašim ratolestem do rukou vážně dostat nemělo… Za své těžce vydělané necelé čtyři stovky totiž dostanete 200 karet s opravdu na hovno životními situacemi, které skupina expertů oznámkovala na škále posranosti (to jsme si nevymysleli, fakt se to v manuálu píše). Vy a vaši spoluhráči si pak z balíčku líznete po třech kartách, které si seřadíte vzestupně podle toho, o jak moc posranou situaci jde a necháte mezi nimi dostatečné mezery čímž vytvoříte takzvanou lajnu bolesti. První hráč pak lízne vrchní kartu z balíčku, přečte situaci a ostatní si tipují kam na jejich lajně daná karta zapadá. Buďto úplně na začátek, do mezer mezi kartami nebo na úplný konec. Pokud uhodnete, karta je vaše, přidáte si jí do své lajny, vytvoříte mezi ní a ostatními kartami nové mezery. Pokud ne, šanci dostává další hráč a tak dále. Cílem je získat do své lajny deset karet. Vtip spočívá v tom, že čím větší je vaše lajna, tím přesněji se musíte trefit. A zkuste odhadnout, jestli je posranější dostat filcky nebo najít doma štěnice. A co teprve to, když vám chirurg při amputaci omylem uřízne zdravou nohu versus havárie v Andách kdy jediná šance na přežití je sežrat kámoše! Je to neskutečná prdel, obzvláště když si karty neprohlédnete předem a nemáte ještě nahráno tolik, aby se vám začaly ve větší míře opakovat. Sice budete pak mít převahu nad ostatními, což je super, ale zkazíte si tím zábavu, což je pěkně na hovno! Vzhledem k množství karet, rychlosti jednotlivých partií a faktu, že tuhle krabičku rozhodně ob den vytahovat ze skříně nebudete, to ovšem jen tak nehrozí.

Pochvalu si Shit Happens zaslouží i za zpracování. V odolné krabičce se skrývá kvalitní plastový insert na dvě hromádky luxusně vyvedených karet, které něco vydrží. Manuál je pak práce mistra, protože tohle překládat chtělo koule z oceli! Smekáme, řezali jsme se smíchy ještě o hodinu později!

Nechcete té bandě ožralých retardů, které jste si v naivní víře, že bude legrace, pozvali domů, předhazovat některou ze svých milovaných velkých deskovek? Shit Happens vás jistí! Když o tom teď tak přemýšlíme, chceme nerd edici!

Plusy a mínusy:

  • pochopí to i totální debil
  • s ničím se zkrátka nesere
  • kurva luxusní zpracování
  • časem si zapamatujete karty

Počet hráčů:

Herní doba:

Doporučený věk:

Lokalizace:

Distributor:

Obsah balení – základní hry:

2-8

20 minut

18+

ANO

ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

200 karet, pravidla

Podobné příspěvky