Recenze karetní hry Pán prstenů: Karetní hra – Společenstvo prstenu

Recenze karetní hry Pán prstenů: Karetní hra - Společenstvo prstenu

Pán prstenů: Karetní hra se v rámci našich luhů a hájů vydal na cestu za zničením Jednoho prstenu! Překladu do češtiny se totiž konečně dočkala dvě rozšíření, a to Černí jezdci a Cesta ztemní, která představují prvních šest kapitol z velkolepé kampaně čítající celkem osmnáct scénářů pokrývajících celou trilogii Pána prstenů! Jde tak o kousek, který ocení jak nováčci, tak zkušení dobrodruzi.

Tohle rozšíření se hraje prakticky úplně stejně jako základní verze, na kterou najdete recenzi zde. Ve zkratce si postavíte vlastní balíček z dostupných karet a hrdinů, vyrazíte s partou kamarádů na čundr, překonáváte nástrahy a porážíte zlo, to všechno buďto na jednotlivé scénáře, nebo z nich poskládané kampaně představené v revidovaném vydání základu! Najdete tu nicméně nová klíčová slova a několik mechanik točících se okolo Jednoho prstenu! Například jeden hráč může mít čtvrtého hrdinu, a to jednu ze dvou dostupných verzí Froda, kterého bude muset coby nositele onoho zlovolného kousku bižuterie chránit za každou cenu!

Scénářů je tu celkem šest. Ve Stínech minulosti vás budou během útěku z Kraje nahánět Černí jezdci. Nůž ve tmě zase pokrývá setkání s Aragornem a úprk na Větrov. Útěk k brodu pokrývá cestu do Roklinky s prošpikovaným Frodem a Cesta k jihu zase putování do Morie. Cestu tmou už snad uhodnete sami a následuje velké finále v rámci šestého scénáře nazvaného Rozbití společenstva. Každý scénář obsahuje ikonické lokace k objevení, nepřátele k pokoření a strasti k překonání. Pokud máte rádi živé karetní hry, čeká vás tak hromada zábavy!

Hrdinů v balení najdete sedm, a to Gandalfa, Pipina, Smíška, Sama, Froda ve dvou různých verzích a k tomu ještě jistého hobita jménem Cvali Bulva… To abyste měli od každého druhu karet jednoho zakrslíka. Gandalf svou příslušnost umí měnit a oba Frodové zase mají svou vlastní, která jim umožňuje financovat jenom neutrální karty nebo ty se symbolem společenstva. To zároveň obě jeho verze diskvalifikuje z jiných scénářů. To zároveň dělá z místních padesáti sedmi nových herních karet pro jiné scénáře jen padesát jedna. I tak jde ovšem o významnou posilu na vašich ostatních výpravách!

Zpracování karet je stejně kvalitní jako u základní verze a fanoušci velkých karetek tu opět budou slintat blahem… Jen si před tím raději dejte karty do obalů, byla by to fakt škoda a v balení je na ně místa dost. Vlastně je ho tam tolik, že se hobit diví a čaroděj žasne. Jde totiž v podstatě o identický insert jako posledně, jen s tím rozdílem, že v balení nejsou žádné žetony ani počítadla. Když tak rozšíření rozbalíte, působí to celé skoro až směšně. Co tím chtěl vydavatel říct vlastně úplně netušíme, ale pokud další rozšíření budou vycházet už jenom v malých krabičkách (v rámci ságy Pán prstenů existuje ještě dalších dvanáct scénářů, které pokrývají i zbytek hlavních událostí trilogie a plánuje se jejich překlad do češtiny) tak, aby se krabice postupně zaplnila, bude to nakonec celé dávat dokonalý smysl! No a nebo skončíme s hromadou kvalitních krabic na karty, což vlastně taky není úplně na škodu. Problém ovšem spočívá v tom, že pokud máte hluboko do kapsy, těch osmnáct stovek za takřka stejné množství karet jako v revidovaném vydání původní hry, které navíc vyjde o něco levněji, budete kousat jen opravdu hodně těžko… Alespoň, že ta krabice je moc pěkně vyvedená.

Možnost projít si šest zásadních momentů prvního Pána prstenů v rámci epické kampaně je něco, co by si neměl nechat ujít žádný fanoušek téhle všemi kromě Amazonu jemu podobným milované série! A počkejte, až vyjdou i zbylá rozšíření! Pro LCG karbaníky ze Středozemě zkrátka jasná povinnost!

Plusy a mínusy:

  • šest nových scénářů
  • sedm nových hrdinů
  • luxusní zpracování

  • pro někoho cena vzhledem k obsahu
  • možná nesmyslně velké balení podle balení dalších rozšíření

Počet hráčů:

Herní doba:

Doporučený věk:

Lokalizace:

Distributor:

Obsah balení:

1-4

60-90 minut

14+

ANO

Asmodée-Blackfire

7 karet hrdinů, 57 herních karet, 22 karet úkolů, 209 karet setkání, 6 karet kampaní, 28 karet výhod/strastí

Leave a Comment

Leave a Comment