Recenze karetní hry Labilní jednorožci: Přisprostlá edice

Recenze karetní hry Labilní jednorožci: Přisprostlá edice

Máte rádi hry, ve kterých můžete s vašimi přáteli a kamarády pořádně vytřít podlahu a patříte mezi fanoušky karetních her? Tak to určitě znáte tu jménem Labilní jednorožci! Že vám to nic neříká? Tak si představte Fall Guys, kde místo roztomilých fazolek s nožičkami běhají jednorožci… S motorovými pilami! I když v případě verze Labilní jednorožci: Přisprostlá edice jsou to spíš pořádně velká dilda!

V první řadě se nenechte zmást tím, že jsou to jenom kartičky a jsou na nich roztomilé, i když lehce přisprostlé, obrázky. Čeká vás boj na život a na smrt, který se může táhnout klidně hodinu a můžete při něm přijít o pár kamarádů, tak se na to psychicky připravte! Zároveň je třeba hned ze začátku zmínit, že věkové omezení 18+ není na krabičce jen tak pro srandu narvalům. Pokud chcete tuhle hru hrát s mladšími hráči, raději si pořiďte její klasickou variantu, která se od téhle kromě obrázků a popisků nijak neliší. Byli jste varování, jdeme na pravidla!

V základu je tahle hra neskutečně jednoduchá. Vaším cílem je před sebe, takzvaně do své stáje, vyložit sedm (ve verzích pro sedm a osm hráčů pak stačí šest) karet jednorožců. To děláte tak, že v každém tahu doberete jednu kartu z dobíracího balíčku a zahrajete jednu kartu z ruky, popřípadě místo zahrání karty doberete ještě jednu. Začínáte s jednou kartou jednorožčího mimina a pěti kartami na ruce, užijte si hru a nechť zvítězí ten nejpřátelštější hráč… Akorát, že vůbec! Kromě základních karet jednorožců a jednorožčích mimin totiž zároveň můžete zahrávat magické jednorožce disponující speciálními schopnostmi, nejrůznější posílení, oslabení, kouzla a ještě do toho všeho házet vidle reakčními kartami schopnými zastavit zahrání jiné karty, a to včetně jiné reakční karty! Většina efektů karet má přitom schopnost totálně rozložit jakýkoliv plán, který jste v daný okamžik měli a skoro žádná karta na stole tak není v bezpečí. Třeba taková jednorožčí kocovina donutí protihráče vynechat svůj příští tah, zatímco donaha zničí všechny karty vylepšení v některé z cizích stájí! Nebo třeba takový jednorožčí anální kolík, který sníží počet maximálních karet ve vaší ruce na čtyři případně křeč v průběhu sexu degradující všechny vaše kouzelné jednorožce na základní bez efektu… Ne, ty názvy si fakt nevymýšlíme!

Nepřátelské karty přitom můžete nejen ničit, ale v některých případech dokonce i krást a celá partie se tak zpravidla hodně rychle změní v totální chaos plný zmaru a nenávisti. Vtip ovšem spočítá v tom, že tohle není vaše klasická party hra a klíčem k vítězství tak není mít jednoduše hromadu štěstí, ale udržet si v tom všem alespoň nějaký přehled. A právě to je na Labilních jednorožcích naprosto geniální! Hra pak končí v momentě, kdy některý z hráčů získá do své stáje dostatek libovolné kombinace všech tří druhů jednorožců, nebo dojdou karty v dobíracím balíčku.

Pokud jde o zpracování karty jsou kvalitní a jejich popisky a hlavně ilustrace jsou naprosto boží! Už normální Labilní jednorožci jsou šílená záležitost, ale tahle edice je posouvá ještě o stupínek výš! Najdete tu všechno možné od hentairožce až po koně s dildem na čele, protože je jednadvacáté století a třídění podle živočišných druhů je přežitek! Krabička je dostatečně odolná a stylová, snad jen ten plastový insert vevnitř chybí, ale nejde o nic, co by vám reálně jakýmkoliv způsobem chybělo. Výhodou je i stejné zpracování zadní strany karet, takže můžete Přisprostlou edici bez problému kombinovat s jednotlivými již vydanými rozšířeními pro tu standardní, na která se ještě někdy v budoucnosti podíváme, když velký jednorožec dá! Snad jedinou nevýhodou může být trochu vyšší cena okolo sedmi stovek, což je cena, za kterou koupíte i daleko obsažnější deskovky a karetky. Standardní verze vás pak vyjde nastejno, takže je čistě na vás, kterou případně zvolíte. Na pá pá jednorožče ale nic nemá!

Labilní jednorožci: Přisprostlá edice je brutální, krutá a netolerantní karetka, u které budete chtít zavraždit své spoluhráče, přiučíte se něco o jednorožčích úchylkách a hlavně se u ní budete královsky bavit! Už normální Labilní jednorožci byli pecka, tohle je ovšem úplně jiná jízda!

Plusy a mínusy:

  • Jednorožci!
  • Labilní jednorožci!
  • Přisprostlí labilní jednorožci!

  • Jsou to jednorožci, nemají mínusy!

Počet hráčů:

Herní doba:

Doporučený věk:

Lokalizace:

Distributor:

Obsah balení:

2-8

30-60 minut

18+

ANO

Asmodée-Blackfire

 135 přisprostlých karet + 1 česká pravidla

One Comment on “Recenze karetní hry Labilní jednorožci: Přisprostlá edice

  1. […] klasické karetky jako jsou naříklad Labilní jednorožci (recenzi jejich přisprostlé edice najde zde) funguje až takhle […]

Leave a Comment

One Comment on “Recenze karetní hry Labilní jednorožci: Přisprostlá edice

  1. […] klasické karetky jako jsou naříklad Labilní jednorožci (recenzi jejich přisprostlé edice najde zde) funguje až takhle […]

Leave a Comment