Recenze: Forza Horizon 5: Hot Wheels

Chlapy znáte to. Pěkně vyndat z krabičky, nasadit, natáhnout a exploze emocí vyvrcholí jako vulkán! Hlava se odkrví pod nátlakem přetížení, čelo se orosí z nadpozemských otoček a v závěru dojde na ztrátu vědomí z obratu vzhůru nohama. A když dáte šanci novým Hot Wheels pro Forzu Horizon 5, čeká vás toho mnohem víc!

RECENZI SI BUDETE MOCI PUSTIT VE VIDEU, KTERÉ PRO VÁS PŘIPRAVUJEME!

Návrat do světa angličáků je velkolepý. Mapa dominující nebeským výšinám kombinuje všechny mexické biomy a doslova je prošpikovává obrovskou autodráhou! Díky tomu se plastová trať může stát ledovým kluzištěm, tropickým tobogánem nebo magnetickou mucholapkou. Pocit rychlosti je omračující a nebezpečí se po vás sápe z obrazovky. A jestli si myslíte, že moderní supersporty neodlepí od trati ani ruka boží, tak se budete hodně, ale hodně divit.

Překvapení si přichystala i kariéra, která má konečně spád a přirozenou motivaci hnát do dalších závodů. Odstupňování dle tříd je přesně to, co základní hře chybí a kdyby se rozšíření zbavilo zbytečných odměn, boj o krále Hot Wheels Parku by eskaloval ještě víc. Nová auta a doplňky přizpůsobení opět padají za primitivní úkony, a tak když dojde na závěrečného Goliáše, dodatek už nemá nic, čím by adekvátně obohatil vavříny vítězství.

Osvěžující příspěvek do arkádové série tak doplácí na principy základní hry. Přestože má výbornou mapu, 15 nových aut a soutěžní atmosféru, za pár hodin vám vše doslova odevzdá. Bez větších výzev, bez ambicí posunout hru někam dál, než na zábavnou jednohubku. Přitom zrovna sem by skvěle zapadly powerupy alá Mario Kart. Ale Forza Horizon jakoby se bála definitivně zahodit soudnost a vstoupit do blázince, kde je možné absolutně všechno… Škoda.

Vzrušení

Vzrušení
7 10 0 1
Napsal: Lukáš Urban
Napsal: Lukáš Urban
7/10
Hodnocení iHrál na Xbox Series X
Good
Total
0
Shares
Napsat komentář
Related Posts
Více

Recenze: Tunic

Jestli se u hraní rádi potíte jak bůček na háku, nemusíte čekat do léta, ani pořizovat Elden Ring.…
VYSÍLÁME!
PRÁVĚ NEVYSÍLÁME