Recenze: F1 Manager 2022

F1 Manager 2022_

Ve světě sportovních manažerů bezpochyby kraluje legendární Football Manager. Nyní se ale o místo hlásí také novinka ze světa rychlých kol, a to F1 Manager 2022. Kdo se chce ujmout role šéfa stáje Formule 1?

RECENZI SI MŮŽETE PUSTIT NÍŽE VE VIDEU!

Na začátku si zvolíte jeden z deseti týmů a můžete se vrhnout do kolotoče velkých cen. Možností hra nabízí opravdu hodně, ale naštěstí máte k dispozici podrobný tutoriál. Mrknete na emaily, zadáte vývoj, rozhodíte sítě na trhu, vyrobíte pár křídel a propustíte neschopné lidi… A pak už hurá na závody!

Tam vás čeká úloha hlavního inženýra, kde budete mít pod palcem vše od tréninků až po závod. Dění na trati sledujete z televizních kamer, a to v docela pěkném 3D kabátku. Součástí je i reálná grafika, opakované záznamy, a nechybí ani komentátoři. Ano, bouračky jsou trochu jak z animáku pro děti, ale na manažer pořád slušný! Zvolit si můžete i klasický pohled shora. Na ten vás hra stejně přepne pokaždé, když zrychlíte čas. K tomu máte po ruce opravdu spoustu různých tabulek a obrazovek… s počasím, stavem auta, kompletní časomírou a hromadou dalších věcí, o kterých se vám ani nesnilo.

A vaše úkoly? Starat se o nastavení… Strategii… Dávat příkazy jezdcům… A řešit všechny nástrahy na závodní dráze… Na první pohled je vše nablýskané a úžasné. Jenže…

Právě v detailech se skrývají problémy. Největším zklamáním jsou pneumatiky, kdy moc nezáleží na tom, jakou směs zvolíte. A o jejich chování v dešti škoda mluvit. K tomu strategie v podání umělé inteligence jsou často až příliš… No umělé… A taky neschopné. Zarážející je i absence sprintů nebo třeba náhodných výzev. Chybí jednání se sponzory, špetka osobnosti pro závodníky, nebo možnost si založit vlastní tým.

Navíc, v nejdražším sportu na planetě byste čekali, že budete počítat každý dolar. Tady ale ne, tady je peněz vždycky dost. Coby malý tým tady můžete vyvíjet auto, vylepšoval továrnu ve velkém a stavět superpočítač… SOUČASNĚ! Jo a ještě vám zbude na heliport. Přece nebudete chodit domů pěšky. Nic z toho vás zkrátka nepoloží, pokud tedy cíleně netunelujete týmový rozpočet, a občas potěšíte majitele dobrým výsledkem. Pokud se vám podaří zkrachovat, dejte nám vědět!

Jak se tedy povedl návrat manažerských her do prostředí královny motorsportu? Kdo chce zažít F1 z boxové zídky, tak směle do toho. Pokud ale bez strategie a barevných tabulek nevyjdete ani z domu, tak radši ještě rok počkejte. Zatím je to spíše takové demo. I když v pravdě s velkým potenciálem.

Podobné příspěvky