Recenze Escape Room – Dobrodružné puzzle: Tajemství vědy

Escape Room puzzle_01

Když skončíte zamčení v baráku s mrtvolou, můžete udělat jenom jednu věc… Začít skládat puzzle! Ne, to není žádná detektivní metafora, to je jen Escape Room – Dobrodružné puzzle: Tajemství vědy!

Tahle hra na první pohled vypadá, jako byste si skutečně koupili puzzle a ne únikovku. A vlastně to tak z velké části je! Escape Room režim je tu čistě dobrovolný a celou záhadu si tak můžete poskládat vlastním tempem. Příběh ani jednotlivé hádanky vám ale spoilovat nebudeme, zkazili bychom vám zábavu. Můžeme říct jen to, že příběh je povedený a hádanky až na tu poslední zábavné tak akorát, aby zpestřili stavění a zároveň od něj neodradily! Hodně povedený je i místní dekodér a jeho mechanika, kdy postupně skládáte čtyři dílky na kotouč podle zjištěného pořadí, abyste následným otáčením dostali kombinaci tvaru, barvy pozadí, symbolu a jeho barvy indikující, kterou přihrádku v krabici máte otevřít jako další! Výsledné puzzle navíc vypadá opravdu moc pěkně a pokud nemáte nikoho, komu byste tenhle případ poslali dál, možnost si ho zarámovat a pověsit na zeď coby netradiční dekoraci se přímo nabízí! Ukázat vám to sice nemůžeme, takže nám budete muset věřit, místo na zdi už pro to ovšem vybrané máme!

Zpracování lze vytknout snad jenom zbytečně nízkou kvalitu hádankových komponent, které jsou podobně jako u tradičních Escape Room her udělané z toho nejtenčího papíru. Jasně, počítá se s tím, že je můžete znova vytisknout, ale s papírem a tužkou to prakticky není potřeba. Nemuset manipulovat s tenkým papírem by nám tak za tu o něco vyšší cenu i stálo. Insert je nicméně pod povrchem ze solidního plastu, takže se nemusíte bát, že by se chatrnějším částem něco stalo. Po dohrání pak můžete všechno vrátit do jednotlivých přihrádek a díky jejich kvalitnímu designu za chvilku hra vypadá až na vymačkané díly dekodéru a žetony nápověd jako byste ji zrovna vybalili. Tohle se vážně povedlo!

Máte rádi puzzle a záhady? Tak to budete Escape Room – Dobrodružné puzzle: Tajemství vědy milovat! Znáte někoho, kdo má rád puzzle a záhady? Tak to pro něj máte dokonalý dárek!

Plusy a mínusy:

  • zajímavý příběh
  • parádní kombinace únikovky a puzzle
  • lze bez problému připravit pro nové hráče
  • papírové komponenty mohly být z kartonu
  • jako u každého Escape Roomu jde o jednorázovku

Počet hráčů:

Herní doba:

Doporučený věk:

Lokalizace:

Distributor:

Obsah balení:

1 – 2

121 – 180 hodin

16+

ANO

Asmodée-Blackfire

puzzle dekodér, 12 dílků klíčů, 10 žetonů nápovědy + pravidla

Podobné příspěvky