Recenze: Dolmen

Dolmen_03

Říkáte si, že dneska už jsme umírali dost? My taky… Jenže šichta herního recenzenta nikdy nekončí… Takže hezky myš do ruky, mokrý hadr na hlavu a zpátky do práce! Příšery ještě nevečeřely…

RECENZI SI MŮŽETE PUSTIT NÍŽE VE VIDEU!

Akční soulslike adventura Dolmen je tématicky až překvapivě podobný Dead Space. I tady jsme skončili v pracovní hi-tech kombinéze chudáka vyslaného na místo, kam se moc jedinců nevydává a ještě míň se jich z nich vrací v jednom kuse. To víte, základna plná mrtvých těl opravdu není ideální místo na dovolenou. Nemusíte se ovšem bát, nudou v jejích rozlehlých útrobách zaručeně neumřete! O to se postarají místní domorodci. Navštívíte tu chody plné pavouků, tajemné laboratoře, obří skladiště nebo skleníky, kde se daří jak exotickému hmyzu, tak i masožravé flóře. Naštěstí nebudete potkávat jen samé agresivní formy života. Sem tam narazíte i na vděčné mimozemšťany rozdávající užitečné odměny!

No a pak jsou tu až překvapivě snadní bossové. Některé jsme si natrénovali už v betě s jinými jsme se museli utkat naslepo. Všichni ale mají pouze pár úderů, které během několika… ehm průzkumů bojem… okoukáte a následně už vás nedokážou vyvést z míry a budete na ně moct začít chodit, aniž by se vám u toho klepaly ruce! Proč opakovat stejný souboj zas a znova? Jednak je pomsta sladká a taky z nich padají předměty, ze kterých můžete vyrábět nové nástroje zkázy! Kupříkladu takový energetický lehký kulomet je něco, čemu není radno se stavět do cesty. Jen teda ta spotřeba by mohla být vzhledem k současným cenám energií menší… Mana se naštěstí obnovuje sama, pokud jí zrovna nepoužijete k léčení nebo na některou ze speciálních schopností.

Jak sami vidíte, palné zbraně tady jasně dokazují, že jenom blázen si vezme do boje meč, když může tasit plazmovou pušku! Stačí si udržovat dostatečnou vzdálenost a hlavně nenarážet zády do zdí. Jasně, vedle zbrojnice plné pušek, brokovnic a pistolí, máte na výběr i ze slušné nabídky mečů, drápů, seker a řady dalších zbraní na blízko. Kdo by se s nimi ale oháněl, když se nedá úplně spolehnout na kameru.Minimálně za nás proto padla volba vždy na tyhle nepřátele hezky z dálky likvidující zlatíčka…

Dolmen představuje povedenou kombinaci Dark Souls a Dead Space. Z první série si bere mírně problematickou kameru a vysokou obtížnost spolu s na záda vám neustále dýchající smrtí, zatímco z druhé převzala hutnou hororovou atmosféru, perfektní palné zbraně a příběhovou tématiku zaměřenou na hrátky s věcmi za hranicí naší reality. Má sice svoje mouchy, rozhodně ovšem nejde jen o další lacinou kopírku slavných značek… A to je v dnešní době třeba ocenit!

Podobné příspěvky