Recenze deskových her Zaostřeno na zločin

Zaostřeno na zločin_01

Máte rádi detektivky? A chtěli byste se stát hrdinou jedné z nich? Nebo dokonce třech? Tak vytáhněte ze skříně baloňák, protože dneska budeme mít Zaostřeno na zločin!

Trojice karetních her stejného názvu představuje vždy jeden případ k vyřešení. Je v podstatě jedno, který si v obchodě vyberete. Jeho poslední karta, Vražedný autor i Posel špatných zpráv, vás všechny dokáží zabavit stejně dobře! Jednotlivé případy v podstatě fungují jako karetní gamebook. Na začátku se před vámi rozprostře z karet poskládané místo činu, které jejich otáčením postupně zkoumáte. Každá karta vás pak navede na další očíslované karty, čímž postupně odkrýváte celý příběh a s ním i viníka a jeho motiv. Dostat se přitom můžete i na další scény, obsahující další vodítka a odhalit i vedlejší motivy a další souvislosti, které ve finále zlepší vaše celkové hodnocení. Čím s méně otočenými kartami se vám ale povede případ zdárně rozlousknout, tím lepší hodnocení bude! Systém je to jednoduchý a elegantní. Navíc vás nic nehoní a můžete se tak sami nebo s partou dalších vyšetřovatelů opravdu ponořit do záhady, která před vámi na stole leží! Jediným problémem je tak u všech třech v češtině vydaných případů to, že si každý zkrátka logicky zahrajete jen jednou, maximálně dvakrát, pokud budete chtít odhalit všechny souvislosti. Plusem ale je, že případ následně můžete poslat dál!

Zpracování je úplně jednoduché, ale zároveň naprosto efektivní. V malé úhledné krabičce najdete přehledný návod a balíček solidně zpracovaných karet. Titul nejlepšího člena deskovkářské mordparty čeká jen na vás! Jedinou výhradu bychom měli k tomu, že autoři si trochu přifoukli krabičku, takže v balení najdete i kartonovou výplň, ale nejde o nic dramatického, kvůli čemu by pralesy plakaly. Za nějakých dvě stě padesát korun, za které kteroukoliv verzi téhle hry seženete, nejde o vůbec špatnou práci!

Ať sáhnete po kterémkoliv ze tří dostupných vyšetřování, vždycky vás v Zaostřeno na zločin čeká solidní detektivka, u které se dobře pobavíte! Fanoušci žánru tady rozhodně nemůžou sáhnout vedle!

Plusy a mínusy:

  • vejde se do kapsy
  • víc než přívětivá cenovka
  • nápadité zpracování vyšetřování vraždy
  • každý případ si zahrajete jen jednou

Počet hráčů:

Herní doba:

Doporučený věk:

Lokalizace:

Distributor:

1-6

60 minut

14+

ANO

Asmodée-Blackfire

Podobné příspěvky