Recenze deskových her Pán Prstenů: Putování po Středozemi – Malá rozšíření

Pan Prstenu malá rozsireni_01

Když už se naplno ponoříte do některé z velkých figurkových deskovek, poměrně rychle zjistíte jednu krutou pravdu… Těch figurek není nikdy dost a vydavatelé to moc dobře vědí! Stejně je na tom i naše oblíbená dobrodružná deskovka Pán Prstenů: Putování po Středozemi (recenzi na ní najdete zde), ke které kromě masivních rozšíření Stínové cesty (recenzi najdete zde) a Válečné tažení (recenzi najdete zde) seženete v našich obchodech ještě tři menší balíčky… Spaste kreditky!

A na co se můžete v jednotlivých balíčcích těšit? Nepřátelé Eriadoru na první pohled tahají za nejkratší konec provazu. Coalfang, Gulgotar i Atarin sice vypadají nádherně a mají hromadu drobných detailů (obzvláště meče obou humanoidních figurek jsou nádherná práce) přímo vlajících po někom, kdo to umí se štětcem a barvičkami, ale jde spíš o menší figurky. Tři tituly a šest tretek jsou pak sice pěkná kořist se zajímavými schopnostmi, které při ladění svých postav určitě využijete. Na druhou stranu má tohle rozšíření tu výhodu, že ho lze jako jediné použít jenom se základní verzí hry!

O něco lépe jsou na tom bytosti z temnot, a to především díky trollovi Olliemu! Ten se dost tyčí nad Ursou i Posluhovačem Morgotha a je daleko lépe zpracovaný, než troll ze základní verze hry! Tři tituly, tři předměty a tři tretky pak taky nejsou něco, nad čím byste měli ohrnovat nos. Obzvláště limit pro inspiraci zvyšující koruna není úplně špatná ozdoba vaší hlavy! Pro hraní tohohle rozšíření už ale potřebujete i velké rozšíření Stínové cesty, tak pozor na to!

Nad oběma pak majestátně krouží Zhouba z pustin… a to doslova! V tom se totiž kromě figurek Eadris a Pána Angona nachází i sám Černokněžný král Angmaru v plné polní! Jde o jedinou létající figurku se speciálním podstavcem v celé hře a na hracím plánu budí opravdový respekt! Kdybyste si chtěli vybrat jenom jedno z těchto tří rozšíření, tohle je jasný vítěz! Vlastně byste si ho měli pořídit tak jako tak, protože je zkrátka parádní! Daleko zajímavější jsou i samotné kartičky, mezi kterými se nachází i jedna nová zbraň čtvrté úrovně, která má navíc na třetí dvě varianty! Jde přitom o meč hodný svého jména Metla! Navíc získáte i šest kartiček užitečných bytostí! Jen bacha, jak už přítomnost zbraně čtvrté úrovně naznačuje, jde o přídavek, ke kterému potřebujete rozšíření Válečné tažení!

Zpracování ani jednoho balíčku v podstatě není co vytknout. Figurky jsou stejně jako v základní verzi hry a jejích velkých rozšířeních nádherné a dodatečné kartičky rychle začleníte do svého balíčku… I když touhle dobou už to bude spíš pořádný balík! Ani balení ostudu neudělá a hlavně si u něj autoři nijak zvlášť nehrají s velikostí. Jediným problémem tak může být cena, protože za čtyři sta padesát korun za jedno skutečně nenabízejí… snad až na Zhoubu z Pustin a jejího létajícího černokněžného krále Angmaru… nic, co by téhle ceně odpovídalo. Na rozdíl od obou velkých rozšíření se totiž žádné nemůže opřít o to, že v aplikaci na vás k němu čeká zdarma nová kampaň. Je to trochu škoda, protože i menší dobrodružství by tady značně zvýšilo jejich zajímavost.

Baví vás Pán Prstenů: Putování po Středozemi? A baví vás opravdu hodně? Tak to neváhejte a všechna jeho malá rozšíření si pořiďte už jenom kvůli tomu, abyste si doplnili sbírku! Pokud ale vlastníte jenom základní hru a ještě jste se ani nedostali k jejím velkým rozšířením, nebo třeba teprve zvažujete její nákup, s těmihle balíčky raději ještě počkejte. Stejně jako u Válečného tažení a Stínových cest i tady platí, že tahle hra se má konzumovat hezky postupně a Bytosti z temnot, Nepřátelé Eriadoru a Zhouba z pustin v téhle analogii platí za dezert!

Plusy a mínusy:

  • detailně zpracované unikátní figurky
  • poměr cena/výkon
  • absence nové kampaně nebo aspoň scénářů v balení

Podobné příspěvky