Recenze deskové hry Harry Potter: Mdloby na tebe!

Pokud jste vyrůstali v době největší popularity chlapce, který zůstal naživu, dost dobře možná doma někde máte kus dřeva, kterým jste po sobě s kamarády máchali a vykřikovali u toho názvy nejrůznějších zaklínadel! Teď to samé můžete s deskovkou Harry Potter: Mdloby na tebe! dělat podle jasně daných pravidel, je mnohem větší zábava a ještě k tomu dostanete hůlku… Plastovou, ale aspoň si nezadřete třísku!

Pravidla téhle party hry pro čtyři až osm hráčů jsou úplně jednoduchá! Hraje se na osm kol, kdy každý hráč dostane přidělenou jednu kolej, nafasuje hůlku a osm karet kouzel, tři pro úspěšné seslání titulního kouzla a pět pro selhání seslání zaklínadla. Jeden z hráčů navíc dostane titul oblíbence a k němu náležící stojánek s jednotlivými fázemi každého kola.

Na začátku se před hráče vyloží osm karet nejrůznějších odměn, o které se v daném kole bude hrát. Najdete tu klasické body pro vaši kolej, sympatie u profesorů přinášející tím víc bodů, čím oblíbenější jste, úspěšně uvařené lektvary slibující sto bodů pro toho, kdo jich bude mít na konci hry nejvíc, obraceče času umožňující zbavovat se žetonů zdržení v rámci vaší koleje a soukromé hodiny zvyšující počet vašich karet pro úspěšné seslání kouzla mdloby na tebe! Devátou kartou je pak vždycky karta oblíbence, díky které se tenhle titul přesouvá z hráče na hráče. Kdo ho má, může si navíc v případě, že z fáze kouzlení vyjde v jednom kuse, vybírat odměnu jako první, a to se vyplatí!

Následuje fáze kouzlení kdy si nejprve všichni hráči tajně připraví jednu ze svých karet kouzel a následně na tři všichni zamíří svými hůlkami na některého z hráčů. Na další tři pak všichni provedou jednu ze tří akcí podle toho, kterou z karet si připravili. Pokud jste použili kartu pro selhání kouzla, skloníte hůlku a neuděláte nic. Při využití některé ze svých karet úspěšného seslání kouzla naopak vykřiknete “mdloby na tebe!“ a na protivníka v tom okamžiku míří kouzlo, vypadává z kola a ještě dostane jeden žeton zdržení. Kdo má těhle žetonů na konci hry nejvíc, ztratí sto bodů pro svou kolej. Dá se tomu ovšem zabránit! Pokud totiž v rámci své akce zvednete hůlku vzhůru před sebe a vykřiknete “protego!“, vypadáváte z kola sice taky, ale nedostanete žeton zdržení. To můžete udělat bez ohledu na to, jestli máte nebo nemáte “nabito“.

Cílem téhle kouzelnické rulety je pak neschytat kouzlo do obličeje ani se nemuset bránit, protože v takovém případě zůstáváte na fázi dělení odměn! Ty si všichni “přeživší“ berou postupně po směru hodinových ručiček počínaje oblíbencem nebo hráči, který je mu nejblíž, pokud oblíbenec z daného kola vypadl. Může se tak klidně stát i to, že jeden hráč vyluxuje celý stůl a je proto třeba taktizovat nejen sám za sebe, ale dávat si pozor i na celkovou situaci! Je to rychlé, snadno pochopitelné a sami jsme se divili, jak dobře jsme se při hraní bavili! Jsou i lepší party hry, obzvláště pokud se budeme bavit o těch virtuálních, ale tahle se na žádné akci plné fanoušků popkultury rozhodně neztratí!

Povedlo se i zpracování jednotlivých komponent! Insert krabice všechno bez problémů pojme a zároveň následně slouží jako schránka pro získané body jednotlivých kolejí. Karty odměn jsou vysloveně nádherné a je radost se na ně dívat! Akorát doporučujeme všechny opatřit obaly, protože na ně mastnýma rukama od brambůrků vážně sahat nechcete! Snad jen hůlky mohly být ze dřeva i když je fakt, že plast tady vydrží mnohem víc a umožňuje držet cenu hry okolo tisícovky. Tohle je asi nejlíp zpracovaná HP deskovka, kterou z téhle série v redakci máme!

Máte doma vlastnoručně vyřezávanou hůlku a každý rok doufáte, že vám to do okna napálí sova s dopisem? Tak to je Harry Potter: Mdloby na tebe! hra, kterou budete totálně zbožňovat a neztratí se ani na žádné party! Nebo alespoň té nerdí! Její největší výhodou je nádherné zpracování a pravidla, která pochopíte za pár minut! Nevýhodou pak to, že když se zábava trochu víc rozjede, může to být občas o oko!

Plusy a mínusy:

  • parádně řešený insert
  • rychlá a snadná party hratelnost
  • nádherně zpracované karty odměn
  • hůlky mohly být dřevěné

Počet hráčů:

Herní doba:

Doporučený věk:

Lokalizace:

Distributor:

Obsah balení:

4-8

30 minut

8+

ANO

Asmodée-Blackfire

1 deska, 8 hůlek, 9 destiček vlajek, 1 destička Oblíbenec, 142 karet, 24 žetonů, 10 plastových stojánků + 1 česká a slovenská pravidla

Mejdan na koleji

Mejdan na koleji
85 100 0 1
Napsal: Jan Kotrba
Napsal: Jan Kotrba
85/100
Míra zábavnosti
Amazing
Total
27
Shares
Napsat komentář
Related Posts
VYSÍLÁME!
PRÁVĚ NEVYSÍLÁME