Recenze deskové hry 7 divů světa: Duel Pantheon

Při hraní deskovek se všichni občas modlíme ke všem svatým… Aby padly správné symboly na kostkách, aby přišla správná karta, aby protivník udělal nějakou zásadní botu. V rozšíření pro vynikajících 7 divů světa: Duel jménem Pantheon už se ale modlit nemusíte. Stačí zaplatit!

V základu tohle božské… obrazně i doslova… na hratelnosti nic extra nemění. Pořád se snažíte napříč třemi věky získat víc vítězných bodů, než váš protihráč případně mu do města dotlačit figurku na ukazateli vojenské nadvlády či získat 6 různých symbolů vědeckého pokroku. Najednou ale máte nové možnosti, jak toho všeho dosáhnout! K desce vojenského vítězství totiž shora (spodní část je rezervovaná pro desku senátu z rozšíření Agora) přibude deska pantheonu. Tu během prvního věku osadíte božstvy z pěti různých náboženství starověku. Na v nových pravidlech daná místa umístíte 5 náhodně vybraných žetonů a v okamžiku, kdy svým tahem způsobíte otočení karty, na které se některý z těchto žetonů nachází, získáte ho pro sebe. Ve třetím věku s ním pak můžete zaplatit stavbu jinak nesmírně drahých chrámů nahrazujících cechy ze základní verze hry nebo jeho vlastnictví zúročit při finálním součtu díky novému technologickému žetonu. Hlavně vám ale dá právo vzít si dvě ze tří karet bohů z na něm vyobrazené mytologie a umístit ho na některou z pozic v pantheonu tak, aby protivník netušil, o jaké konkrétní božstvo se jedná. Pozice na nové desce navíc fungují tak, že čím blíže je božstvo našemu městu, tím méně vás jeho následné povolání stojí mincí a naopak.

Jo a jedna důležitá věc. Pamatujete, jak jsme se u základní hry rozplývali nad tím, že vždycky musíte z na stole vyložených karet ve svém kole jednu odebrat? Tak tohle se na akci povolání boha nevztahuje! Díky tomu najednou můžete donutit protivníka, aby vám uvolnil kartu, kterou opravdu potřebujete a ještě k tomu získat fajn bonus, nebo mu pořádně zavařit. Římská božstva se specializují na válku, mezopotámská zase na vědu, egyptská se vyznají v monumentech, fénická na peníze a řecká vám přinesou vítězné body, karty navíc a dokonce vás nechají ničit konkrétní karty na ploše. Zkrátka veselá kopa!

Co se zpracování týče, všechno je stejné jako v základní verzi hry. Insert dává dokonalý smysl, i když sebou najednou musíte tahat dvě krabice místo jedné. Rozšíření je ale přesně poloviční, takže jakmile si pořídíte obě, bude se vám to všechno alespoň dobře skládat do kufru na dovolenou.

Celkově nemá 7 divů světa: Duel Pantheon na hru takový dopad, jako 7 divů světa: Duel Agora se svým senátem a spiknutími. I když jde o sílu, se kterou je třeba počítat, bohové začnou mít efekt až od druhého věku a do partie jich ve finále zasáhne jen několik. Fanoušci vojenských a vědeckých vítězství ho ale budou milovat a všem ostatním poskytne další taktickou vrstvu díky možnosti nedobrat kartu ze stolu!

Plusy a mínusy:

  • nádherně zpracované karty bohů
  • možnost vynechat akci dobírání karty
  • vyšší šance na alternativní vítězství
  • projeví se jen několikrát za partii

Počet hráčů:

Herní doba:

Doporučený věk:

Lokalizace:

Distributor:

Obsah balení:

2

30 minut

10+

ANO

ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

1 deska panteonu, 15 karet božstev, 1 karta brány, 5 karet Velkého chrámu, 2 karty divů, 10 žetonů mytologie, 3 žetony obětin, 1 hadí žeton, 3 žetony pokroku, 1 figurka Minervy, 1 blok na výsledky, 2 pravidla, 1 karta rychlého přehledu + pravidla hry

SOUBOJ TITÁNŮ

SOUBOJ TITÁNŮ
85 100 0 1
Napsal: Jan Kotrba
Napsal: Jan Kotrba
85/100
Míra zábavnosti iHrál doma i venku
Amazing
Total
0
Shares
Napsat komentář
Related Posts
VYSÍLÁME!
PRÁVĚ NEVYSÍLÁME