Recenze: Cult of the Lamb

Cult of the Lamb_05

Přemýšleli jste někdy o tom, jak by vypadal Animal Crossing, kdyby v něm byla satanistické rituály provozující, polygamii vyznávající, důchodce obětující a sem tam se do okolních lesů lovit proroky konkurenčních bohů vydávající neskutečně roztomilá ovečka? Že to nejde dohromady? To jí povězte, až vás bude obětovávat svému pastýři za kacířství!

RECENZI SI MŮŽETE PUSTIT NÍŽE VE VIDEU!

Premisa Cult of the Lamb je vlastně docela jednoduchá… To takhle jednou skončíte s hlavou na špalku, když vás starobylé božstvo pověří úkolem osvobodit ho z jeho řetězů. Takže popadnete zbraň, zmasakrujete své věznitele, zachráníte pár dalších zvířátek, a protože být jen banda fanatiků, kteří nosí meče by vás mohlo dostat do problémů s právníky z Blizzardu, založíte kult! O své věrné se samozřejmě musíte náležitě starat… Tady požehnáte oslíkovi… Támhle trochu namotivujete ježečka… Ale copak… Jelínek zlobil… Jelínek… musí… ZEMŘÍT! Ehm… Kde jsem to byla?

Pokud zrovna nepořádáte mše za větší slávu vašeho kultu nebo neuklízíte exkrementy, naháníte po divočině nepřátele pravé víry ve standardním roguelite stylu. Procházíte z náhodně generovaných místností složená bludiště, v těch sbíráte suroviny, získáváte nové ovečky do stáda, bojujete s bossy… však už to znáte. Jednoduchá vylepšení a zbraně bohužel nedávají prostor pro nějaké větší kombinace, jako je tomu v případě žánrových špiček, a tím pádem ani nějaké větší znovuhratelnosti. Hra vám tak zabere nějakých 15 hodin a tím to hasne. Nemusí to být ovšem nutně na škodu. Třeba takový Moonlighter fungoval úplně stejně, jen jste místo kultu vedli vlastní krámek, a taky na něj s láskou vzpomínáme!

Cult of the Lamb není dokonalý. Jeho roguelite část mohla být rozhodně komplexnější a nějaká opravdu funkční forma endgamu by mu taky neuškodila. Tomuhle stvoření byste ale odpustili i vlastní vraždu. Počkat já to nemyslela doslova… POMOOOOOOOC!

Podobné příspěvky