Recenze: Bayonetta 3

Bayonetta 3

Někde jsme slyšeli, že ve hrách není dostatek silných nezávislých ženských hrdinek… Možná to ale bude tím, že jedinci razící tuhle myšlenku si pořád myslí, že Nintendo má v repertoáru jen hry pro děti… Takže potřetí… Nevěřící, tohle je Bayonetta… Bayonetto, tohle jsou nevěřící… Děcka… Vyčůrat, pomodlit a spát…

RECENZI SI MŮŽETE PUSTIT VE VIDEU!

O co jde tentokrát? Představte si Steven Strange in Multiverse of Madness… Jen je démony povolávající čarodějka na vaší straně, všechno dává daleko větší smysl, jo a taky je to podstatně koukatelnější spektákl… Což dost vypovídá o současné kvalitě Marvelovek… Switch sice stíhá držet počty snímků za vteřinu, ale jinak jsme si celou dobu říkali, jak krásně by tohle muselo vypadat, kdyby Bayonettu raději svého času zafinancovalo Sony a ne Nintendo. Na druhou stranu nebýt právě Nintenda, tahle série nejspíš umřela po prvním dílu. Můžeme jenom doufat, že se někdy v budoucnu dočkáme nové, vymazlenější verze.

A teď hezky k čarodějčině srdci… Které si vyrve z hrudi a zamává vám s ním před obličejem. Ne, to není metafora, tohle se tu děje naprosto běžně, ale je sobota dopoledne, takže se budete muset spokojit s partou tancujících zombíků! Cause this is thriller! Ehm kde jsme to byli? Jasně… Trojka je zkrátka ujetější než oba předchozí díly dohromady a ne všechno tady úplně dává smysl. Co byste taky čekali od hry, kde má hlavní hrdinka za mazlíčka Godzillu z pekla, kterou venčí výhradně polonahá? Nepomáhá tomu ani rozdělení příběhu mezi tři postavy. Za Jeanne si hrajete na Jamese Bonda, zatímco čarodějka v zácviku Viola se vám stará o komediální vsuvky. Vývojáři naštěstí moc dobře vědí, že jste tu hlavně kvůli té sexy děvě na krabičce a navíc nad tím vším stejně nebudete mít čas přemýšlet!

Nastudovat všechna dostupná komba tu už totiž nevyžaduje jenom doktorát ze zběsilého mačkání tlačítek… Nově potřebujete i ten z démonologie! Než tahle smečka začne na povel metat kozelce a vyhrávat vám maximální hodnocení v bitvách, čeká vás dost práce. Z výsledku ovšem bude Dante blednout závistí! Jehlou kožených kozaček na vašem rozkroku je pak novinka v podobě démonických útoků jednotlivých zbraní! Ouuuuuuu…

Vyjít tahle hra na silnější hardware tak, aby mohli malí andílci naplno zrealizovat svoje vize, a s ucelenějším příběhem, mohlo jít o nejlepší titul v rámci svého žánru… Pro fanoušky akčních rubaček je nicméně třetí Bayonetta i tak vyvrcholením, na které se těch osm let počkat rozhodně vyplatilo!

Podobné příspěvky