Předehra: Total War: Warhammer III – Immortal Empires (Beta)

warhammer-3-immortal-empires-release-date-2022

Hráči Total War: Warhammer III od vydání čekají na přidání gigantického pískoviště, kde nebudou muset řešit příběh, ale rovnou se budou moct pustit do boje o doslova světovou nadvládu! Umožnit by jím to mělo tažení Immortal Empires, které v sobě kombinuje veškerý obsah všech tří dílů série! A že jsou to pořádná jatka…

PŘEDEHRU SI MŮŽETE PUSTIT NÍŽE VE VIDEU!

Na téhle mapě jsou zkrátka a dobře VŠICHNI! Éra lidstva se pomalu, ale jistě blíží ke konci. Na mrazivém severu spolu o přízeň temných sil soupeří démoni a severské kmeny. Sluncem vyprahlým jihem putují armády nemrtvých bojující se vším, co naruší jejich spánek. Východ brání proti temnotě Velká Kataj s nevyzpytatelnými ogry v zádech, zatímco na západě se pokouší ještěří lid odrazit invazi temných elfů a jejich přisluhovačů. V úplném klidu si v těchto časech nežijí ani lidé a trpaslíci obývající střed mapy.Jejich domovy totiž ohrožují krysí hordy a zelený příval, který se vždy jednou za čas objeví, aby smetl všechno, co mu stojí v cestě.

A to není zdaleka všechno. Stále je tu řada neprobádaných míst, která časem mohou vypustit do světa další rasy a frakce. Nebo spíš vypustí, protože se zaručeně můžeme těšit na hromadu nových DLC balíčků! Hodně obsahu je tu součástí expanzí. I bez nich je ale nabídka ras hodně solidní. To oč v Total War: Warhammer ovšem odjakživa běží, není kolik národů obývá mapu, jako spíš jak moc velkolepě si dají navzájem po tlamě. Na bojištích se tu tak postupem času odehrají střety z vlhkých snů každého fanouška fantasy.V kůži trpaslíků máte možnost naplno zažít, jaké je to drtit démonické hordy výbušninami. Skrze dávno zapomenutou královnu pouště zaplavíte své šupinaté nepřátele hordami kostlivců. Temným elfům zavaříte za Válečníky Chaosu. Pupkaté ogry se pokusíte nasytit masem nemrtvých pirátů. A lesním elfům vštípíte respekt k norskanským sekerám. My si nejvíc užili setkání Kataje s upířími hrabaty a jejich nekonečnými zástupy zombie. Tisíce proti pár stovkám, kvantita proti kvalitě, přesně jak to máme rádi.

Zážitků vám tohle tažení nabízí spoustu. Chudé není nicméně ani na novinky, kterých je tu taktéž slušné množství. Úpravy zasahují trpaslíčí klany, Norsku a řadu dalších. Největší radost z vydání bety má však dozajista tenhle chlápek v černém a jeho parta divočáků s touhou zničit svět… Válečníci Chaosu dostanou posílení, na které čekali šest dlouhých let, Už se díky tomu nebude jednat o tupé barbary nechávající za sebou jenom spálenou zemi. Nyní jsou to sjednotitelé. Tedy v tom slova smyslu, že si všechny podrobí a pak nechají táhnout za jejich provaz. A ty, kteří se nenechají zlomit, prostě po vyhrané bitvě obětují svým bohům. Temná čtveřice stále baží po duších. Jejich krmení je ale výhodné. Zajistit si skrze něj lze mocné bonusy, pekelné jednotky nebo rovnou démonického prince do vedení některé z vašich armád. Řekli bychom, že tahle frakce po rocích v nemilosti bude konečně stát za nákup!

Zatímco Válečníci Chaosu zdárně dokončili svou pouť za hledáním dokonalosti a představují důvod k investici, Total War: Warhammer III – Immortal Empires je teprve na jejím začátku, Jednotky se zasekávají, AI staví divné armády a její diplomatické tahy též vždycky mají úplně logku. Některé prvky nového tažení jednoduše ukazují, že vývojáře čeká ještě hromada práce. Už nyní však představuje naději pro všechny, kterým nesedla hlavní kampaň a její úkolové šarvátky. Přináší totiž sandboxový zážitek, jenž nikam netlačí a nechá vás naplno využít potenciál všech přítomných frakcí. Zážitek by to mohl být vyladěnější, ani Řím ale nepostavili za den. Jestli chcete klasický Total War zážitek s elfy, trpaslíky a další fantasy havětí, máte se opravdu na co těšit! Immortal Empires totiž po doladění nejspíš přinese vše, po čem ve skrytu své smrtelné duše toužíte a pokud jí obětujete některému z temných bohů možná ještě mnohem víc!

Podobné příspěvky