Předehra-mini: Clanfolk

Clanfolk_

Máte rádi RimWorld, ale chcete zkusit něco nového? Nechcete používat módy k tomu, aby vaši svěřenci mohli mít děti, stárli a vy si tak budovali vlastní rod? A k tomu navíc milujete Skotsko? Tak to by Clanfolk mohl být přímo pro vás…

Rodina je základ a pro přežití velmi krutých zim to platí dvojnásob. Vaši svěřenci jsou rodinou, která stárne, umírá, přivádí na svět děti, které dospějí, vdají se či ožení, přivedou na svět své vlastní potomky, zestárnou a zemřou… Koloběh života je zde něco, co nezastavíte a je nutno s ním počítat. Střídání ročního období vám pak připomíná, že čas neskutečně letí a dříve, než se stačíte pořádně zabydlet, postavit domy a zařídit se, je tu zima, která je velmi krutá a trvá možná na něčí vkus až příliš dlouho. Takže není čas na to ztrácet čas. Je třeba naučit se nové věci, začít farmařit a rybařit, nasbírat zásoby, otevřít možnost najímání členů ostatních klanů a vzájemný obchod, těžit, vyrábět… a hlavně zajistit, aby vaši svěřenci byli šťastní a pokud možno netrpěli hlady.

Clanfok nedávno vešel do early accessu a už teď sebou přináší poměrně dobře fungující mechaniku, kdy budujete a rozvíjíte svůj skotský klan, a i když bychom ve hře přivítali více technologií a rozvoje, tak i ve stavu, ve kterém hra momentálně je, tak zabaví na hodiny.

Podobné příspěvky